top of page

Evaporatif Misting Sulu

Serinletme Sistemleri

UYGULAMALAR

  • Soğutma / Serinletme

Konut

Pergola serinletme

Evinizin bahçe, çardak, veranda, teras, havuz başı ve tüm diğer dış mekan alanlarında uygulayacağınız enermist misting serinletme sistemleri ile, siz ve misafirlerinize konfor seviyesi oldukça yüksek keyifli anlar yaşatabilirsiniz.

Ticari

Kafe, restaurant gibi ticari alanlarda serinletme

Sosyal yaşamın merkezi; kafe, restaurant, pub gibi ticari mekan işletmecileri:
Sıcaklara yenilmeyin, enermist evaporatif serinletme sistemlerini uygulayarak müşterilerinize yazın kavurucu sıcağı altında ayrıcalıklı olduklarını hissettirebilir  ve yüksek konforlu bir deneyim yaşayacağı keyifli serin ortamlar sunabilirsiniz. Hem de çok küçük bir yatırım ve mini işletme gideri karşılığında...

 

Endüstriyel

Endüstriyel tesisler ve buralarda çalışanlar için serinletme

Sera Gazları etkisiyle artan küresel ısınmayı en yoğun yaşayan alanlar, yüksek sıcaklık altında bir de üretim yapmak zorunda olan endüstriyel tesisler ve burada çalışan işçilerimizdir. Klima sistemleri ile soğutulması imkansız bu tür mekanlarda, aşırı sıcaklar sonucu ortaya çıkan çok ciddi performans düşüşleri, verim ve üretim kayıpları artık kaçınılmaz ve çaresiz değil.
Misting ve evaporatif sistemler kullanarak mekanınızı, çevresel etkileri azaltılmış, doğayı koruyan ve kullanıcıya maliyeti azaltılmış ürünler sunabilen, ekolojik ve ekonomik tesislere dönüştürebilirsiniz.

Klima

Ön Soğutma

Klima / Ön soğutma

Bir binada tüketilen enerjinin % 75'i, binanın soğutulması ve havalandırılması için tüketilir. Klima ünitesinin kullandığı havanın sıcaklığını düşürerek hem çok sıcak havalarda sistemin performans kaybını önleyebilir ve sistem kapasitesini artırabilir, hem de % 30'a varan enerji tasarrufunu elde edebilirsiniz.

Seracılık

Seracılıkta misting uygulaması

Hayvancılık

Hayvancılıkta misting uygulaması

Tavuk Çiftlikleri

Misting sistemiyle yumurta kalitesinde artış

Aşırı sıcaklıklara maruz kalan kümes hayvanlarında beslenmenin azalması sonucu, yumurta üretimi ve büyüme ile birlikte kuluçka oranlarında azalma görülür. Bununla birlikte üretilen yumurtanın kalitesi düşer. Maruz kalınan bu sıcağın derece ve süresine bağlı olarak da ölüm oranlarında ciddi artışlara rastlanır.
Kümes ortamında misting serinletme ile sağlanacak sağlıklı konfor koşulları sonucu, tüm bu olumsuz tablo tersine çevrilerek kalite ve üretimde artışla birlikte ölüm oranlarında da ciddi azalmalar görülecektir.

Portatif

Portatif evaporatif serinletme sistemleri

Evaporatif soğutma; bulunduğu ortamın hava sıcaklığını kullanarak ıslak karton pedler üzerindeki suyun buharlaşmasını sağlayan ve bu sayede ortam hava sıcaklığını düşürerek serin hava üreten etkin, sağlıklı ve çevre dostu bir soğutma teknolojisidir.

Tekstil

Tekstil fabrikalarında misting uygulaması

Şarapçılık

Şarap mahzenlerinde misting uygulaması

Şarap mahzenlerinde düşük rutubet oranı, şarabın evaporasyonu sonucu hem kaliteyi düşürür, hem mali kayıp yaratır. Ortamda doğru nem sağlanamaması yıllık %15 ürün kaybı demektir.

Kereste

Kağıt

Kağıt üretiminde misting

Tütün

Tütün

Market Rafları

(meyve, sebze, et, balık ve peynir)

Market raflarında misting uygulaması
  • Toz Bastırma

  • Koku Bastırma

  • Nemlendirme

bottom of page